V této minisérii se prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. zabývá fascinující problematikou funkce šišinky a s posluchači sdílí výzkumy o jejím působení na náš organismus. Vysvětluje jak fyziologii šišinky ovlivňující kvalitu spánku či rovnováhu emocí (vyrovnanost/smutek/deprese), tak i nové výzkumy soustředící se na naše vědomí, intuici a kolektivní vědomí. Tato minisérie je výsledkem kombinace její vědecké a pedagogické činnosti na Univerzitě Karlově a pokračující badatelské a publicistické práce sledující nové poznatky o funkci šišinky a jejím vztahu k transpersonálnímu vědomí.
Ve své první přednášce nabídne profesorka Strunecká posluchačům vysvětlení a informace o tom, jak šišinka reguluje fyziologické funkce organismu prostřednictvím hormonů melatoninu a serotoninu, jak ovlivňuje emoce, co ji oslabuje a způsobuje její nerovnováhu. Ve 2. lekci vysvětlí funkci šišinky v komunikaci s "vesmírnou" databází informací a kolektivním vědomím a přiblíží pojmy hologramu a akáši. Posluchači se dozvědí, jak o šišinku pečovat, aby co nejlépe sloužila. Třetí lekce je věnována nové generaci dětí 3. milénia, tomu, jak je rozpoznat, a také úvahám o možnostech úpravy jejich vzdělávání.
Přednášející volila podávané informace tak, aby byly srozumitelné laikům, a především vybrala takové, které budou užitečné v každodenním životě, a to posluchačům v každém věku – od školáků po seniory.
Prof. Anna Strunecká RNDr. DrSc. vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK, obor biologie–chemie (1961-1966). V roce 1972 získala titul CSc. z normální a patologické fyziologie UK. V roce 1980 byla jmenována a ustanovena docentkou fyziologie a v roce 1987 získala doktorát věd (DrSc.). V roce 1989 byla jmenována a ustanovena profesorkou fyziologie. V letech 1981–1990 zastávala pozici vedoucí Katedry fyziologie a vývojové biologie PřF UK, kde následně působila až do roku 2006. V letech 2008-2013 působila na 1. lékařské fakultě UK, Ústav lékařské biochemie a laboratorní diagnostiky, laboratoř neurofarmakologie. Z pedagogické práce na UK má má dlouholeté zkušenosti. Byla řešitelkou 7 grantových projektů, které poukazují na mechanismy vzniku patofyziologických změn u Alzheimerovy nemoci a autismu. Publikovala více než 300 odborných prací, byla členkou redakční rady časopisu Americké fyziologické společnosti News in Physiology a mezinárodního časopisu Fluoride. V letech 2002–2004 byla koordinátorkou pro přípravu projektu Evropské unie, kterého se pod jejím vedením účastnilo 352 vědců z 15 zemí. V roce 1995 dostala diplom Amerického biografického ústavu Žena roku. Více informací o její práci můžete nalézt na www.strunecka.cz
Obtížnost |
|
---|---|
Počet lekcí | 3 |
Délka kurzu | 45, 60, 58 minut |
Technické požadavky |
1 990 Kč
koupitPodobné kurzy